Taoistyczne Tai Chi

 

Taoistyczne Tai Chi jest sztuką dbałości o zdrowie i dobrą kondycję, dostępną dla ludzi w każdym wieku i o różnym stanie zdrowia. Wiele tysięcy ludzi korzysta ze zdrowotnych dobrodziejstw praktykowania Taoistycznego Tai Chi w prawie 500 miejscowościach w 25 krajach na świecie.

Taoistycznego Tai Chi w społeczeństwie zachodnim zaczął uczyć Mistrz Moy Lin-shin w 1970 roku. Podstawowym zadaniem tej sztuki jest przywracanie zdrowia, co odróżnia Taoistyczne Tai Chi od innych form tai chi. Powolne, pełne wdzięku ruchy zwiększają siłę i elastyczność oraz poprawiają równowagę i krążenie. Taoistyczny styl tai chi kładzie nacisk na większe rozciąganie się i obracanie w każdym z ruchów - w celu osiągnięcia tych korzyści w bardziej efektywny sposób.

Według zasad taoistycznej Alchemii Wewnętrznej celem Taoistycznego Tai Chi jest powrót ciała do jego początkowego stanu zdrowia i umysłu do stanu czystości. Kładzie się nacisk na bycie miłym, szlachetnym i pomocnym innym oraz na uwalnianie się od własnego stresu i trosk.

Taoistyczne Tai Chi jest opisywane jako forma medytacji w ruchu, gdzie kontynuacja ruchów połączona z nierozproszoną uwagą uzdrawia i przywraca żywotność zarówno ciału, jak i umysłowi.

  © 2008 STTC www.augustyniaq.pl