Informacje ogólne

 

Szybkie tempo współczesnego życia oraz brak aktywności fizycznej często powodują stres. Wiele tysięcy osób znalazło w ruchach Taoistycznego Tai Chi, nakierowanych na wewnętrzny masaż, skuteczną terapię w przypadku wielu problemów zdrowotnych, włączając w to słabe krążenie, bóle głowy, wysokie ciśnienie, artretyzm, bóle pleców, kłopoty z układem oddechowym, trawiennym i nerwowym, żeby wymienić tylko niektóre.

Taoistyczne Tai Chi w każdym ruchu zawiera rozciąganie i obrót,co wpływa na poprawę zdrowia. Wraz z regularną praktyką ten rodzaj ruchu wpływa głęboko na całe nasze ciało redukuje napięcia, poprawia krążenie oraz wpływa na wzrost siły i elastyczności. Poprzez przywrócenie właściwego krążenia i uwolnienie od napięć w mięśniach, więzadłach i ścięgnach, Taoistyczne Tai Chi pomaga optymalizować funkcjonowanie całego ciała, wszystkich, jego układów, organów i tkanek.

Z czasem Taoistyczne Tai Chi staje się sztuką wewnętrzną działającą głębiej niż tylko na poziomie mięśni - wpływa korzystnie na całą fizjologię naszego ciała.

  © 2008 STTC www.augustyniaq.pl